Media

Relacja TVP z naszego corocznego majowego szkolenia dla gości zagranicznych Fetal Cardio Cracow 2016. W tym roku gościliśmy specjalistów z dwudziestu krajów m.in. z Arabii Saudyjskiej, Azerbejdżanu, Danii, Finlandii, Grecji, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Sudanu, Szwajcarii i Turcji. Po raz pierwszy w naszym spotkaniu wziął udział dr Fred Ushakov, Ambasador Międzynarodowego Towarzystwa Ultrasonografii w Położnictwie i Ginekologii (ISUOG), który wygłosił wykład nt. związku wad serca z zespołami genetycznymi.

We współpracy z firmami GRID i Virtual 3D oraz dr hab. Jackiem Kołczem, kardiochirurgiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego wprowadzamy do edukacji ultrasonograficznej modele serc płodu z prawidłową anatomią i wadami. Jest to pierwszy taki projekt na świecie oparty na metodzie warstwowej zgodnej z projekcjami uzyskiwanymi w prenatalnym badaniu ultrasonograficznym serca płodu. Projekt ma olbrzymie znaczenie dla edukacji ginekologów w zakresie wykrywania wad serca, lekarzy specjalizujących się i studentów medycyny. Dodatkowo nasze modele będą przydatnym narzędziem do konsultacji dla pacjentek, u których wykryto wadę serca płodu. Z pewnością skorzystają z nich także kardiolodzy i kardiochirurdzy.

-artykuł w "Polityka"

-TVP2 pnś

-Weekend Gazeta.pl

-Puls Medycyny

-relacja TVN

-TRTWorld

-parenting.pl

-Medycyna Praktyczna

 

Pomagamy lekarzom w Rumunii w edukacji ultrasonograficznej. Dr Wiecheć odwiedził ten aż kraj 23 razy. Kolejny wyjazd jest planowany na Krajowy Kongres Rumuńskiego Towarzystwa Ultrasonografii w Położnictwie i Ginekologii w kwietniu 2016.

-krótka relacja prasowa nt. Kursu Ultrasonografii w Konstancji 2013;

-relacja TV rumuńskiej z Akademii Ultrasonografii w Konstancji, sierpień 2014 (kurs nt. ultrasonografii pierwszego i drugiego trymestru ciąży: dr Stanca, dr Nocun, dr Wiechec).

 

Program informacyjny nt. ciąży- badanie dr Nocuń, komentarz dr Liber

-TTV 2012

Dziękujemy Wszystkim, którzy głosowali na nas w pleiscycie Gazety Krakowskiej za opracowanie modeli serc płodu 3D. Zajęliśmy 2-gie miejsce.